Тегло 58,5 кг
Дата на раждане 8 юли 1986 г.
Зодия Рак
Цвят на очите Зелено

Британи Форс е американска национална асоциация на хот родове, която е най-известна като средно дете на видно известния драг състезател Джон Форс. Освен това, тя също така е спечелила водеща жена състезател по драг, след като е събрала шампионата за драгстери за топ гориво NHRA Drag Racing 2017.

Родено име

Бретан Форс

Псевдоним

Бретан

Британи Форс в селфи, направено с котката й Сторми през март 2020 г.

Образование

Завършила е образователно образование в Калифорнийския държавен университет , Фулъртън.

Професия

Плъзнете състезател

Семейство

• Баща - Джон Форс (Drag Racer)
  • Майка - Лори Форс
  • Братя и сестри - Ашли Форс Худ (по-стара сестра) (бивш забавен автомобилен състезател с топ гориво), Кортни Форс (по-млада сестра) (бивш състезател с драг)
  • Други - Робърт Хайт (зет), Даниел Худ (зет), Есенна височина (племенница), Греъм Рахал (зет), Лана Бони (мащеха), Адрия Хайт (по-стара Доведена сестра)

Изграждане

Тънък

Височина

5 фута 2 инча или 157,5 см

Тегло

58,5 кг или 129 lbs

Британи Форс, както се вижда на селфи, направено със сестра й Кортни Форс и племенницата Autumn Hight през май 2020 г.

Утвърждаване на марката

Чрез социалните си медии тя е одобрила или популяризирала различни марки, включително Flav • R • Pac и Monster Energy .

Бретан Форс Любими неща

• Писта на моторната писта в Лас Вегас - ивицата

Източник - Autoweek

Британи Форс, както се вижда на снимка, на която тя е спортна екипировка за хокей на лед

Факти за Бретан Форс

1. Тя е развила любов към драг състезанията в ранна възраст, защото е прекарвала времето си по влаковите писти, гледайки баща си.
  2. Британи не е първата в семейството си, която е конкурентна състезателка по драг. Освен бащата на Бретан, по-малката й сестра Кортни Форс и по-голямата сестра Ашли Форс Худ също бяха професионални състезатели по плъзгане. Те обаче решиха да се оттеглят от спорта.
  3. Тя се надпреварва за компанията на баща си, кръстена на него, която се управлява от нейния зет Робърт Хайт.
  4. Британи започна кариерата си в драг състезанията през 2013 г. в драгстера Top Fuel . Също така тя беше първият пилот на John Force Racing, който започна в класа.
  5. Акцентът в кариерата й дойде, когато тя стана 1-ва жена, която спечели NHRA Four-Wide Nationals. На следващата година тя беше обявена за 2-ра жена в историята на спорта, спечелила шампионат за топ гориво . Единствената друга жена, спечелила шампионата дотогава, беше Шърли Малдауни през 1982 г.
  6. През свободното си време тя обича да готви, да се занимава с джогинг и да посещава горещи йога сесии.
  7. Към май 2020 г. тя беше спонсорирана от Monster Energy .
  8. През ноември 2019 г. Бретан стана първата жена, която стигна до класиране номер 1 в топ гориво на американските граждани. Освен това нейното невероятно време на влачене от 3.659 секунди в нейния драгстер Advance Auto Parts също й донесе рекорда на ET в Лас Вегас.
  9. До началото на май 2020 г. рекордната й скорост беше 338,17 mph.
  10. Нейните невероятни изпълнения са й спечелили различни шампионати и награди, включително наградата 2013 Auto Club Road to the Future.
  11. Тя е много добра в играта на хокей на лед.